Jak si představuji zásady pro stavbu nové doby?

 

Vše stavím v harmonii s přírodou.

Nezraňuji ji nadbytečnými zásahy a vše se snažím volit tak, abych ji neobtěžoval. Ani floru, ani faunu.
Vím, že tak, jak se budu chovat já k ní, bude se chovat ona ke mně.

 

 Vhodně volím materiály, design a technologie tak, abych neomezoval sebe ve svém pohodlí, ale ani přírodu. Vztah mezi námi by měl být naprosto vyvážený a harmonický. Jeden podporuje druhého.   

Jsem co nejvíce soběstačný v produkci ekologických energií pro moje potřeby. Využívám hojně solární energii, ale nespoléhám jen na ni. Postupně přecházím na zcela nové energetické zdroje, které jsou ekologické a dovolují naprostou nezávislost každé domácnosti na vnějších dodávkách.

Vše, co tvořím, má trvalou hodnotu. Pracuji s rozmyslem a nejsem-li odborník, svěřuji realizaci svých snů odborníkům. To proto, abych se v budoucnu nemusel zdržovat opravami a zbytečnou údržbou provizorních nebo nedokonalých systémů a výtvorů a bourat to, co se mi nepovedlo. Preferuji odborníky, kteří stejně jako já tvoří srdcem.

V komplexu se dokonale prolíná část obytná s dostatečným prostorem pro každého člena rodiny i pro společné chvíle, část pro odpočinek, práci a zábavu v každém počasí (vnější i vnitřní prostor pro relaxaci, wellness, bazén, posilovna, sportoviště, dětské hřiště, ateliér, pracovna, nahrávací studio, malá hvězdárna apod.) a část užitná. Vše je možno využít podle počasí jak venku, tak uvnitř.

Tento prostor je dokonalý a harmonický. Je to dokonalé místo k životu mému a k životu mé rodiny.