Zdravím vás!
Včera jsem zodpověděla poslední otázku ze série PROČ? Proč v mém životě, není vše tak, jak má být? Všechny otázky, které jsem si kladla nebo jste je pokládali vy, najdete na našich stránkách www.optimalista.cz. 
Ode dneška mi přichází návody “JAK”. Přichází mi proto, že jsem se rozhodla změnit ve svém životě vše tak, abych byla právě nyní spokojená. Potřebuji zoptimalizovat čas a svou energii vkládat do tvorby naprosto efektivně. Je to můj nový životní směr: “Optimalizací k efektivnímu řešení”!
Jak jistě víte, právě teď se naše rodina nachází ve fázi “optimalizace”. Nastavujeme a měníme všechny oblasti našeho života tak, abychom byli spokojeni. A to bez výjimky všichni a celá naše rodina jako celek. Momentálně jsem dala prioritu oblasti “ŽITÍ A BYDLENÍ.” 
Rozhodla jsem si doma udělat “SUPER POŘÁDEK”. Potřebuji se cítit dobře a proto je čas na změnu. Takže už žádné výmluvy a jdu na to!
Jenže já nikdy nedělám věci jen tak, proto jsem vymyslela systém, jak si perfektně uklidit už nyní v NOVÉM DOMĚ! Ano, čtete správně!
Už nyní v mém starém domě budu uklízet, třídit a organizovat tak, abych po stěhování nemusela věci vybalovat a pouze dala pořadníky a boxy na své místo do prostoru, kde již budou mít své stabilní místo. Přišla jsem na systém, jak si uklidit doma, připravit se na stěhování a zároveň si uklidit již v předstihu v novém domečku. Čili 3 mouchy jednou ranou :-)))
Nakoupila jsem si boxy, krabice a potřeby pro úklid už v takových barvách, aby  ladily do nového domečku a začala jsem s úklidem technikou Marie Kondo.
Přišlo mi jak efektivně využít čas, svou energii a hlavně, jak vše zpřehlednit a urovnat. Každou věc vezmu do ruky a zjistím, zda je potřebná. (Přemýšlím, zda se mi líbí a zda ji opravdu potřebuji a pokud zjistím, že je nepotřebná, ještě v sobě hledám, zda mi dělá radost). Jak jsem zjistila, skříně jsou plné starého oblečení, které jsem neměla na sobě, “jak je rok dlouhej” 🙂 Takže do krabice putují pouze věci, které aktuálně nosíme.
Malá Sofinka má spoustu oblečení, z něhož už vyrostla. Tyto krásné kousky putují do krabice s názvem BAZAR. Jsou v ní nádherné věcičky, které měla jen párkrát na sobě. Byla to velikost 40-52 pro nedonošené děti, takže šup s nimi do pořadače. Tyto dupačky a “bodýčka” pak přijdou na můj “Bazárek”. Mám systém, podle kterého věci řadím tak, aby vše bylo přehledné a ušetřila jsem místo. Staré věci nevyhazuji, ale třídím podle schématu “BAZÁREK – DARY – PŘEŠÍT”.
Udělala jsem si plán. Každá osoba v domácnosti si sama za pomoci ostatních zoptimalizuje své “potřebné” věci. Dala jsem si týden na každý pokoj v domě. Začínám Sofinkou 🙂  Předpokládám, že mi asistovat nebude, tudíž je to na mě. Vytřídit potřebné/nepotřebné a naskládat do boxů.
Myšlenka této optimalizace: NIC V BUDOUCNU NEPŘEDĚLÁVAT A JIŽ TEĎ NAJÍT STABILNÍ MÍSTO PRO KAŽDOU VĚC. NAPLÁNOVALA JSEM SI “STĚHOVÁNÍ BEZ STRESU” A TOHO SE DRŽÍM! MÁM PŘEDSTAVU O DOMĚ A O BYTOVÝCH DOPLŇCÍCH I ZAŘÍZENÍ. A JIŽ PŘEDEM VÍM, KAM DANÝ POŘADAČ PŘIJDE.
VYPADÁ TO SLOŽITĚ, ALE JE TO VELMI JEDNODUCHÉ A EFEKTIVNÍ ŘEŠENÍ. NEBOJTE SE TOHO! I KDYBYSTE MĚLI VÍCE KRABIC, VŽDY PRO NĚ NAJDETE MÍSTO 🙂
Mám dostatek času na každý pokoj v domě a vím, že mi týden postačí. Proto mě nic netlačí. Věci třídím  postupně při každém praní. Vybrala jsem si v domě místo, kde optimalizuji. Suším v tomto pokoji prádlo a mám zde žehlící prkno a popsané krabice. Zakládám a třídím oblečení v klidu pokaždé, když peru 🙂 Je to opět velmi efektivní řešení. 
Pocit z této činnosti: CÍTÍM HARMONII. MÁM DOSTATEK ČASU. JSEM KLIDNÁ A VYROVNANÁ. VDĚČNÁ, PROTOŽE KAŽDÁ VĚC, KTERÁ NAJDE SVÉ MÍSTO UVOLNÍ URČITOU ENERGII. NABÍJÍ MĚ TO. S LÁSKOU UKLÁDÁM VĚCI DO BOXŮ A VÍM, ŽE AŽ PŘIJDE STĚHOVÁNÍ, BUDU V NAPROSTÉM KLIDU, A AŽ SE KRABICE ULOŽÍ NA SVÉ MÍSTO V NOVÉM DOMĚ, BUDE HOTOVO. ŽÁDNÉ VYBALOVÁNÍ ANI PŘEMÍSŤOVÁNÍ. 
A co tyto energie a tato činnost do mého života přitahují? Harmonii, klid, stabilitu, čistotu životního prostoru a pohodu. 

 

Naučila jsem se pracovat se svou myslí, prociťovat skrze duši a transformovat věci v mém životě. Díky optimalizaci a přístupu k ní jsem spokojená.

Učím se efektivně vynakládat svou energii ve všech oblastech života a postupně nastavuji stabilitu do oblasti “žití a bydlení”.

O tom, jak jsem zoptimalizovala svůj čas a energii v oblasti “práce a finance” si povíme zase někdy jindy.